Haber

Eyüpsultan’da Kuzenlerini Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Talebi

Eyüpsultan’da iki kuzenini silahla vurup öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Ali Mumcu’nun davasında mütalaa açıklandı. Savcılık, sanığın iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 18 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Eyüpsultan’da 28 Temmuz 2021’de kuzenlerini silahla vurup öldürdüğü iddia edilen sanık Ali Mumcu’nun duruşmasına devam edildi. İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Ali Mumcu ile merhum Cevdet ve Cahit Mumcu’nun müşteki ailesi hazır bulundu. Duruşmaya müşteki Mehmet Yaşar Mumcu ve parti avukatları da katıldı.

“Olayın ardından Ali Mumcu’yu koşarken gördüm ama yakalayamadık.”

Duruşmada tanık olarak dinlenen Alperen Işık, “Olay yerinde değildim. Olayı görmedim. Neden olduğuna dair bir bilgim yok. Olaydan sonra silahı buldum. Silahı buldum. Silahı çantadan hiç çıkarmadım, elime de almadım. Polise teslim ettim. Olayın hemen ardından Ali Mumcu, “Koştuğunu gördüm ama yakalayamadık. Silah çantanın içindeydi” dedi.

Görüş açıklandı

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, olay günü Mehmet Yaşar Mumcu’nun askeri eğlence yaptığını, eğlenceye katılan Cevdet ve Cahit Mumcu’nun daha sonra partiden ayrıldığını, sanık Ali Mumcu’nun ise partiden ayrıldığını belirtti. elindeki çantadaki tabancayla teyzesinin oğlu Cahit Mumcu’nun evine gitti. Bir süre birlikte yürüdüklerini belirtti.

Ölen kişiyi tehdit ettiği ve olaydan önce cinayeti planladığı belirtildi.

Belirtilen görüşte, Ali Mumcu’nun tabancayla Cahit Mumcu’ya birkaç el ateş ettiği, kendisini durdurmaya çalışan Mehmet Yaşar Mumcu ve babası Cevdet Mumcu’ya da birkaç el ateş ettiği, sanığın duruşma öncesi Cevdet ve Cahit Mumcu’yu tehdit ettiği belirtildi. olayı ve bu nedenle cinayeti planladı. gerçekleştirildiği kaydedildi.

İki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

Açıklanan mütalaada, sanık Ali Mumcu’nun ‘kasten adam öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 10 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

“Silahı belime takamadığım için çantada taşıyordum.”

Duruşmada savunma yapan sanık Ali Mumcu, “Ateş ettikten sonra silahı olay yerine attım. Silahı çantaya koymadım. İş yerimden dolayı silah taşıyordum. Belimde yara olduğu için elimde çanta vardı. 40’a yakın dikiş atıldı. Bu nedenle silahı belime koyamadım. Çantada taşıyordum. Otobüsle yolculuk yaptığım için Silah belimdeyken dikişlerime değiyordu, nasıl tasarlayabilirdim, önerdikleri yere gittim, ‘Neden ailemi tehdit ettin?’ Dedim. ‘Kardeşim sana sonra anlatır’ dedi. Arkamda 4 kişi vardı. Bana 2 el ateş edildi. Orada bulunan 2 kovan da bana ateş edilen silaha ait. Cevdet üzerime gelince Cahit bana ateş etti. elini belinde 3 kez doldurup boşalttım. Olay yerinde “Bunlar bulunan dolu fişeklerdir. Kendimi korumak için ateş ettim” dedi. Duruşmada sanık avukatı, mütalaaya karşı savunmasını hazırlamak amacıyla mahkemeden mühlet talebinde bulundu. Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Mumcu’nun tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi. ve avukatına mütalaaya karşı nihai savunmalarını hazırlamaları için süre verilecek. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu